Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
ACT Premier Cricket - 1st Grade GF 22 Mar 19
23 Mar 19
24 Mar 19
Ginninderra
193 A Sharma 61 JJ Hatton 39 AL Le Lievre 35 N Owen 30  H Medhurst 4/50 DM Bloomfield 3/58 SR Taylor 2/22
and 79 AL Le Lievre 36  DM Bloomfield 4/31 SR Taylor 3/18 H Medhurst 2/20
def Weston Creek Molonglo
116 RW Trickett 32 TG Atallah 31  M Ninneman 6/54 JJ Hatton 2/25 J Willcox 2/30
and 71 A Cowie 26  J Willcox 5/11 M Ninneman 4/39
Phillip Oval 
ACT Premier Cricket - 2nd Grade 14 9 Mar 19
10 Mar 19
Weston Creek Molonglo
155 Z Keogh 76  D Hesse 3/19 B Cadden 2/22
def Tuggeranong Valley
119 KM Mack 32 A Bazzana 30  S Galbraith 5/41 M Poonia 3/38 L Tindall 2/18
and 6/190(cc) J Floros 70 KM Mack 32 E Osborne 27*  M Poonia 3/44 S Galbraith 2/43
Stirling Oval 
ACT Premier Cricket - 3rd Grade 14 9 Mar 19
10 Mar 19
Tuggeranong Valley
150 G Randell 35 D Bickerton 29 D Oshyer 25  CE Keogh 5/45
and 1/43 J Evans 27*  
def Weston Creek Molonglo
124 BA Faunce 48  G Randell 3/25 JA Dyer 2/7 J Evans 2/31
and 66  D Oshyer 4/31 G Randell 2/2 N Martiniello 2/10
Chisholm No 2 Oval  
ACT Turf Cricket - 4th Grade SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Queanbeyan
9/178 MP O'Rourke 60* K Ditton 32  D Trompf 6/71 D Waters 2/47
def Weston Creek Molonglo
177 JG Haskins 56 B Campbell 36  K Ditton 4/29 W Graham 3/44 MP O'Rourke 2/30
Neil Bulger Oval 
Konica Minolta Premier T20 Cup 7 10 Jan 19 Weston Creek Molonglo
5/178(cc) JR Dean 57 BJ de Carvalho 36 RW Trickett 25  E Rahman 2/27
def North Canberra-Gungahlin
9/95(cc) E Rahman 31  SR Taylor 3/16 TG Atallah 2/11 DM Bloomfield 2/11
Stirling Oval 
Second Grade T20 Competition GF 20 Jan 19 Weston Creek Molonglo
128 BJ de Carvalho 43 S Chaudhry 25  C Fox 2/4 S Young 2/27
def by ANU
9/149(cc) J Hogan 46 B Smart 45  S Mehta 3/14 SS Hutchison 2/19
Stirling Oval 
Third Grade T20 Competition 1 22 Dec 18 Weston Creek Molonglo
6/75(cc)  D Oshyer 2/11 N Martiniello 2/15
def by Tuggeranong Valley
6/78(cc) J Lumley 40*  S Chaudhry 2/8 L Noble 2/16
Stirling Oval 
Fourth Grade T20 Competition 2 22 Dec 18 Weston Creek Molonglo
5/78 S Wilde 35  
def by Queanbeyan
7/120(cc) MP O'Rourke 32 MR Harding 28  S Wilde 2/18 D Waters 2/19
Phillip District Oval 
ACT Women's Glenda Hall Shield SF 19 Jan 19 Eastlake
def Weston Creek Molonglo
Chisholm No 2 Oval  
ACT Women's Lynne O'Meara Cup 5 9 Mar 19 Western District-UC
2/249(cc) C Taylor 166* C Olsen-Lea 37*  M Gair 2/34
def Weston Creek Molonglo
44  N Woods 7/12 G Kuchlmayr 2/3
Kaleen Turf Oval  
ACT Turf Cricket - 5th Grade 18 9 Mar 19 Tuggeranong Valley
7/233(cc) W Seaman 73 E Boucher 67 N Lumley 29*  ZR Winnel 2/24 N Spencer 2/42
def Weston Creek Molonglo
124  DA O'Keefe 3/27 Z Cossettini 2/7 N Lumley 2/14 D O'Keefe 2/19
Conder Turf Oval 

supported by: